Hory 2019


Hodnocení lyžařského kurzu v Pasekách nad Jizerou - 12. - 19. 1. 2019

Kurzu se účastnilo 13 žáků ze sedmého ročníku.

Přišla zima a s ní spojené zimní radovánky, období plné krásných zimních sportů. Nebyla by zima jako zima, kdy bychom s dětmi ze 7. třídy nevyrazili do lyžařského střediska nesoucí název Paseky nad Jizerou. Letošní zima nám přinesla takovou sněhovou nadílku, o které jsme si dříve mohli nechat jen zdát. Podmínky k lyžování byly vynikající, a proto výuka lyžování byla velmi úspěšná. Žáci se na celý lednový týden stali širóny sjezdovek, brázdili jsme sjezdovky od rána do večera. Celé dny jsme se věnovali zdokonalování lyžařského umění, vše bylo protkáno hrami, radostmi a odpočinkem. Akci lze hodnotit jako velmi vydařenou, z malých lyžařů se stali velcí lyžaři. Zastáváme pravidlo, že nejde o to, jací jsme lyžaři, ale o to dosáhnout radostného pocitu z jízdy, což se nám, doufám, podařilo.

Po lyžování děti trávily čas přednáškami, promítáním instruktážních DVD a společenskými hrami podle vlastního uvážení.

Chování dětí bylo opravdu na velmi dobré úrovni. Byli jsme velice spokojeni, že všichni respektovali daná pravidla a za celý týden jsme nemuseli řešit žádné vážné kázeňské prohřešky.

Stravovali jsme se jako obvykle: snídaně jsme měli na klubovně společně s žáky ze ZŠ Na Pražské Pelhřimov (housky, chleba máslo, džem, sýr, salám, paštika, čaj), obědy a večeře byly Na Buďárce. Jídlo bylo velmi dobré a bylo ho dost. Každý si mohl libovolně přidat. K jídlu bylo v ceně i pití.

Finanční náklady: ubytování a stravování (obědy, večeře) v Penzionu Na Buďárce činilo 3050,- Kč na žáka, doprava vyšla na 475,- Kč na dítě. Dále žáci platili 130,- Kč na snídaně, na které jsme chodili na ubytovnu Sokol. Vleky jsme pořídili za 1 500,-Kč na 6 dnů na celý areál. Celková cena lyžařského výcviku 5 155,- Kč.

Celý týden hodnotíme jako velmi zdařilý.

Mgr. Vladimír Srb

Základní škola Nový Rychnov 170, okres Pelhřimov